Uluslararası Ortak Lisans Programlari ortaklarımızdan SUNY'nin Türkiye ofisinden de çift diploma programları hakkında bilgi alabilirsiniz.  

İletişim için: busra.topal@suny.edu 

web adresi: www.suny.edu.tr
İstanbul Teknik Üniversitesi

İstanbul Teknik Üniversitesi, teknik öğretimde 239 yılı aşan parlak geçmişi, çağdaş eğitim ortamı, güçlü akademik kadrosuyla Türkiye'de mühendislik mimarlık öğretimi ile özdeşleşmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi, bilime ve bilimin evrenselliğine inanan,teknolojinin ülkemizde geliştirilmesi için çalışan, araştırma odaklı, 23 bölümü ABET'den eş değerlilik alarak eğitimde kalitesini ispatlamış,ve bu nedenlerle Dünyadaki en iyi ilk 500 üniversite içinde yeralan, bir şehir üniversitesidir.Türkiye'nin yollarında, köprülerinde, barajlarında, binalarında, enerji santralleri, haberleşme ağlarında, köylerinde ve kentlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi mühendislerinin ve mimarlarının alın teri ve emeği vardır. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde 31000 öğrenci 2280 öğretim üyesi ve 2400 civarında doktora öğrencisi vardır.Türkiye'de mühendislik ve mimarlık mesleklerinin tanımını yapan ve bu tanımı her zaman güncel tutmayı başaran, geleneksel yapısını korurken modern eğitim ve öğretim ortamlarını öğrencilerine sunan, güçlü yurtdışı ilişkileriyle öğrencilerinin sadece ülke sınırları içinde değil, uluslararası ortamda da yarışacak şekilde yetiştiren bir devlet üniversitesidir. Bu çerçevede geliştirmiş olduğu 10 adet Çift Diploma Programları ile de ülkemizde lider konumdadır.

State University of New York (SUNY)

SUNY New York Eyaleti içinde Şehir içinde ve dışlarındayeralan Long Island'dan Buffalo'ya, Plattsburgh'dan Binghamton'a kadar geniş bir alana yayılmış kampüslerden oluşmaktadır. Bu kampüsleri aşağıdaki linki tıklayarak harita üzerinden yerleşimlerini öğrenebilirsiniz.İlgilendiğiniz yerleşkelerin üzerine tıklayarak da web sayfalarından onlar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilisiniz.

http://www.suny.edu/Student/campuses_map.cfm

Montana Eyalet Üniversitesi

Montana Eyalet Üniversitesi, 1893 yılında kurulmuş olup Montana’nın en büyük üniversitesidir. İdeal bir üniversite şehri olan 30 000 nüfuslu Bozeman’da yaralan kampus öğrenciler için güvenli ve sıcak bir yaşam ve öğrenme ortamı sunmaktadır. MSU, 100’ün üzerinde lisans, 60’a yakın yüksek lisans ve doktora programı ile 400’ü 75 ayrı ülkeden uluslararası öğrenci olmak üzere 12 000 öğrenciye eğitim vermektedir. MSU ulusal üniversiteler arasında ilk 150’de yer almaktadır. Üniversitenin dağlar ve nehirlerle çevrili, doğal güzellikler arasında olması ve dünyaca ünlü Yellowstone Doğal parkının sadece 150 km kuzeyinde yerelması, kampusu özellikle Çevre Bilimleri öğrencileri için doğal bir laboratuar haline getirmektedir. Montana Eyalet Üniversitesiyle ilgili daha detaylı bilgiye www.montana.edu adresinden ulaşılabilir.

 

 Southern Illinois Edwardsville Üniversitesi

 

Southern Illinois University Edwardsville (SIUE)Mühendislik, Idari bilimler, Temel Bilimler, Sanat ve Toplum Bilimleri, Egitim, Hemşirelik, Dişçilik ve Eczacılık konularında Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi veren bir Universitedir. 2012 verilerine göre, 14.133 öğrencisi(11.305 lisans, 2.828 yüksek lisans) mevcut olup bunlarin yüzde 54 u kiz, yüzde 46 si erkekdir. SIUE kampusu Amerikadaki yuzlerce universite arasinda yapilan siralamada en guvenli ilk 20 kampusden biri secilmistir.Öğrenci /Öğretim Üyesi oranı 17/1 dir. Yaklaşık 85.000 uzerinde mezunu vardır. SIUE Kampüsu Southern Illinois University Kampüs sistemlerinin bir parçasıdır ve 3 milyon nufuslu St. Louis sehir merkezine 25 dakika Chicago ya 4.5 saat uzakliktadir. Southern Illinois University Edwardsvilleileilgili daha detaylı bilgiye www.siue.eduadresinden ulaşılabilir.