gemı_ınsaatı_gemı_mak

ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

2024-2025 Akademik yılı için İngilizce Hazırlık eğitiminin yıllık ücreti 40.000 TL, İTÜ’deki akademik yıl başına ödenecek olan öğrenim ücreti 66.620 TL olarak belirlenmiştir.

 

Strathclyde’deki ücret bilgilerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.strath.ac.uk/studywithus/feesfunding/tuitionfees/

Ücretlerin ödeme usulü, İTÜ’de 1. ve 2. yarıyılların başında iki taksit şeklindedir. Strathclyde’de ise ödemeler, üç taksit şeklinde gerçekleştirilir. İlk taksit kayıttan önce ya da kayıt esnasında, ikinci taksit ilgili akademik yılın 1 Aralık tarihine kadar, üçüncü taksit ise ilgili akademik yılın 1 Mart tarihine kadar ödenecektir.

Ödemeler sadece öğrenim ücretlerini içermektedir, bunların dışında yurt, kırtasiye, kişisel harcamalar, sağlık sigortası vb. giderler ayrıca ödenecektir.

Burs Olanakları

İTÜ’deki 1. ve 2. yıllarını başarıyla tamamlayan öğrenciler, 3. ve 4. yılları için %15 burs kazanacaklardır. Bu öğrencilerden, İTÜ’deki 2. yıllarının sonunda 3,5/4,0 ortalama başarısını gösteren öğrenciler Strathclyde’daki ilk yıllarında (3. Yıl) 1.000 £ (Pound) ek öğrenim ücreti bursu almaya hak kazanırlar. Strathclyde’daki ilk yıllarında (3. Yıl) %70 (kredi ağırlıklı ortalama) ve üzeri başarı gösteren öğrenciler 1.000 £ (Pound) ek öğrenim ücreti bursuna hak kazanacaklardır.

Çift diploma programına kayıtlı lisans öğrencileri, Strathclyde’ta Mühendislik Fakültesinde MSc (Y. Lisans) yapmak isterler ise MSc için olan öğrenim ücretinden %15 burs hak kazanacaklar ve Strathclyde MSc derecesi alacaklardır.

Öğrenciler Strathclyde’ta 3. sınıfa başlamadan önce İngilizce Programına (4 hafta Modül 3 programı) katılma seçeneğine sahiptirler. Bu program öğrencinin başarısına bağlı olarak ücretsizdir.

 

ÖNEMLİ NOT: İTÜ'deki dönemler için Çift Diploma Programları öğrenim ücretleri, Vakıfbank şubelerinden öğrenci numarasıyla ya da Vakıfbank ATMlerinden yine öğrenci numarasıyla ödenmektedir. Herhangi bir IBAN numarasına ödeme yapmayınız.